Нажмите "Enter", чтобы перейти к содержанию

АРХИПЕЛАГ-О-2017

На цих вихідних мені пощастило бути частиною такої непересічної спортивної події, як Архипелаг-О 2017. Спортивне орієнтування вже давно стало улюбленим видом спортивної активності. В останній час я до того ж став ближче до байдарок, а байдарки до мене. 🙂 Тож цілком логічним слідством всього цього стало орієнтування на байдарках.


Про «Архіпелаг-О» я чув вже не один рік, а цього року разом з Николай Соловьев вирішили прийняти участь у цьому по-справжньому унікальному дійстві. Компанію нам склала Victoria Kushyk, яка стала прекрасним доповненням до нашої чоловічої компанії та всіляко підтримувала нас.


Змагання, які вже відбувалися 19 рік підряд, проходять на Самарських плавнях – місці, аналогів якому важко знайти у світі. На початку цього літа на берегах Самари зібралося більше 300 учасників які виступали у 8 різних категоріях. Ми змагалися в класі «Кайман» — чоловічі екіпажі з сумарним віком менше 90 років – найсильніша та найчисленніша когорта. Для подолання місцевих водних лабіринтів використовувалась надувна байдарка Neris «Ігла-2 спорт» — човен, який цього року вже встиг побачити пороги Південного Бугу і мальовничі береги Дністра.
В перший день була дистанція в заданому напрямку. Взявши карту в руки, розумієш, що як таке орієнтування тут нескладне, багато що вирішує вміння махати веслами та швидкохідність байдарки. Також багато що залежить від здатності вдало зрізати через очерет. Тому учасники, які не вперше приймають участь у цих змаганнях і які знають особливості місцевих плавнів, мають певну перевагу, адже більш впевнено і швидко йдуть навпростець! Як для дебютантів, ми показали досить непоганий час, посівши у перший день 20 сходинку серед 48 команд нашої категорії.
На другий день на нас очікувало проходження дистанції за вибором. Протягом 75 хвилин слід було взяти якнайбільше КП, а точніше набрати якнайбільше балів, адже «цінність» кожного контрольного пункту була різна. Одразу зі старту спрямували свою байдарку у напрямку «найдорожчого» КП. На дистанції проблем з орієнтуванням знову не було. У підсумку набрали 36 балів, на що витратили майже 70 хвилин, але цей доробок дозволив посісти лише 30 сходинку…
Взагалі вважаю, що дебютний «Архіпелаг-О» пройшов для нас досить вдало. Ми змагалися з найсильнішими спортсменами-водниками нашої країни і показали непоганий результат. 🙂
Окрім основних двох стартів на змаганнях, було ще нічне орієнтування, яке йшло окремим заліком і в якому ми участі не брали (залишили на наступний рік :)).
Хочеться щиро подякувати організаторам за те, що створюють такі класні змагання на високому професійному рівні, які збирають спортсменів з різних куточків України. Однозначно «Архіпелаг-О» – дуже цікава подія, у якій треба брати участь – дійсно найкращий початок літа!

Олександр Демиденко